movaffaghiat dar kasb va kar ha dar digital marketing 00

چرا موفقیت کسب و کارها به دیجیتال مارکتینگ وابسته است؟

زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه
۵
(۳)

همه می‌دانیم امروزه دیجیتال مارکتینگ نقش مهمی در شکل گیری رفتار مصرف کننده‌ها دارد؛ ولی این نوع بازاریابی چرا و چطور بر روی موفقیت شرکت‌ها تاثیر می‌گذارد؟ در این مطلب می‌خواهیم دلایل تاثیرگذاری دیجیتال مارکتینگ و علت این‌که شرکت‌ها باید این نوع بازاریابی را در اولویت فعالیت‌های تبلیغاتی خود قرار دهند، بررسی کنیم. لطفا تا پایان این مقاله از لذت برتر با ما همراه باشید.

فهرست محتوای این مقاله
دیجیتال مارکتینگ زمینه‌ی تبلیغات آنلاین را برای شرکت‌ها فراهم می‌کند
دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می‌کند از رقبایتان پیشی بگیرید
امکان صرفه جویی در هزینه‌ها به روش دیجیتال مارکتینگ
ارزیابی‌های دقیق از وضعیت کسب و کار
دسترسی به استفاده کنندگان از تلفن‌های همراه
افزایش شهرت نام تجاری شرکت
امکان مدیریت نام تجاری
افزایش اعتماد مشتریان به شرکت
امکان فروش از راه‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ
می‌توانید بیش‌تر دیده شوید!

دیجیتال مارکتینگ زمینه‌ی تبلیغات آنلاین را برای شرکت‌ها فراهم می‌کند

درست مانند فروشگاه‌های غیرمجازی که مکان فروشگاه اهمیت بالایی برای موفقیت آن‌ها دارد، موقعیت سایت هم در موفقیت کسب و کارهای آنلاین موثر است. در واقع شما باید با استفاده از بازاریابی دیجیتال سایت خود را به نحوه‌ای ارتقاء دهید که به راحتی مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد، نام تجاری کسب و کار خود را بر سر زبان‌ها بیندازید و اطلاعات را به طور مرتب به روز رسانی کنید تا مشتریان بیش‎تری جذب سایت شما شوند.

دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می‌کند از رقبایتان پیشی بگیرید

با استفاده از این نوع بازاریابی می‌توانید همیشه یک قدم از رقبای خود جلوتر باشید. کسب و کارها همیشه می‌خواهند توجه افراد بیش‌تری را جذب کنند، انجام این کار با استفاده از اینترنت خیلی راحت‌تر از تبلیغات غیرآنلاین صورت می‌گیرد. بعضی از استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال برای افزایش تعداد مشتری‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

• اصول SEO
• استفاده از رسانه‌های اجتماعی
• ارتقاء وبلاگ‌ها

حتما بخوانید  روش‌های بازاریابی ترکیبی

امکان صرفه جویی در هزینه‌ها به روش دیجیتال مارکتینگ

استفاده از دیجیتال مارکتینگ خیلی ارزان‌تر از تبلیغات سنتی است. روش‌های مختلفی برای انجام تبلیغات سنتی وجود دارد، برای مثال تبلیغ در تلویزیون، رادیو، روزنامه، مجله و یا فرستادن نامه، اما تمام این روش‌ها هزینه‌ی بالایی دارند.

آموزش بازاریابی و فروش - تکنیک‌های بازاریابی و فروش
تکنیک‌های بازاریابی و فروش – بازاریابی دیجیتال

در حال حاضر صاحبان مشاغل می‌توانند استراتژی‌های تبلیغاتی ارزان‌تری را هم به کار بگیرند. برای مثال به جای تبلیغ درتلویزیون می‌توانند در یوتیوب ویدیوی تبلیغاتی خود را پخش کنند، به جای مجله‌ها در وبلاگ محتوا منتشر کنند، به جای آگهی از رسانه‎‌های اجتماعی و به جای رادیو از پادکست استفاده کنند.

بعضی از ابزارهای جایگزین تبلیغات سنتی هم رایگان هستند و در صورتی که فرد متخصصی را برای نظارت بر دیجیتال مارکتینگ شرکت استخدام کنید، همه‌ی این موارد می‌توانند خیلی ارزان‌تر و راحت‌تر از تبلیغات سنتی باشند.

ارزیابی‌های دقیق از وضعیت کسب و کار

آموزش بازاریابی و فروش - تکنیک‌های بازاریابی و فروش
بازاریابی دیجیتال – بازاریابی و فروش

یکی از مزیت‌های قابل توجه دیجیتال مارکتینگ ارزیابی‌های دقیقی است که از وضعیت تبلیغات به ما می‌دهد. در واقع صاحبان مشاغل می‌توانند به تحلیل‌های همه‌ جانبه‌ای در مورد میزان جذب مخاطب تبلیغات آنلاین خود دسترسی داشته باشند، که این مورد در تبلیغات سنتی امکان پذیر نیست.

شما می‌توانید به سرعت به این ارزیابی‌ها دسترسی پیدا کرده، میزان اثرات تبلیغات خود را بسنجید و ببینید چند نفر محتوای شما را می‌خوانند، از مطالب بازدید می‌کنند و یا محصولات را خریداری می‌کنند.

حتما بخوانید  ۵ تکنیک برای جذب مشتری بیشتر

دسترسی به استفاده کنندگان از تلفن‌های همراه

آموزش بازاریابی و فروش - تکنیک‌های بازاریابی و فروش
بازاریابی و فروش – تکنیک‌های بازاریابی و فروش

با استفاده از دیجیتال مارکتینگ می‌توانید تبلیغات خود را با قالب بندی مناسب برای تلفن‌های همراه ارائه دهید، در نتیجه امکان ارسال محتوای مورد نظر شما به کاربران در هر محلی وجود دارد. زمانی که محتواهای تبلیغاتی شما به صورت بهینه منتشر شوند، می‌توانید مطمئن باشید که موتورهای جستجو مطالب شما را با رتبه‌بندی مناسب برای مخاطبان به نمایش می‌گذارند.

بنابراین حضور در عرصه‌ی دیجیتال و همچنین بهینه سازی رتبه‌ی سایت در موتورهای جستجو امر بسیار مهمی است که در مرورگر‌های تلفن همراه مشتری‌ها، نهفته است.

افزایش شهرت نام تجاری شرکت

از آن‌جایی که روش‌های زیادی برای بازاریابی در اینترنت وجود دارد، رساندن پیام شرکت‌های جدید به مخاطبان ساده‌تر شده است. اما باید دقت داشته باشید که با انتخاب روش‌های تبلیغاتی نامناسب مشتریان بالقوه را گیج نکنید، بهتر است در شروع کار مبلغ کمی بر روی روش‌های مختلف بازاریابی دیجیتال سرمایه گذاری کنید و در عوض ذهنیت ثابت و مشخصی در مورد برند خود ایجاد کنید.

امکان مدیریت نام تجاری

یکی از نکات جالب در مورد استفاده از دیجیتال مارکتینگ، امکان بررسی کامل شهرت برند است. به این صورت که صاحبان مشاغل می‌توانند به راحتی با مشتریان ناراضی ارتباط برقرار کنند و یا قبل از درز خبرهای منفی و گسترده‌ شدن آن‌ها، منبع خبر را پیدا و به آن رسیدگی کنند. فقط به این دلیل که یک شرکت در رسانه‌های اجتماعی فعالیتی ندارد، دلیل نمی‌شود مشتریان آن شرکت هم در مورد آن برند در فضای مجازی واکنش نشان ندهند.

بنابراین به جای دوری از این فضای گسترده، بهتر است در آن فعالیت داشته باشید تا سریع‌تر متوجه اتفاقاتی که پیرامون برند شما می‌افتد شوید.

حتما بخوانید  ۱۰ تکنیک فروش و افزایش محصولات

افزایش اعتماد مشتریان به شرکت

آموزش بازاریابی و فروش - تکنیک‌های بازاریابی و فروش
نکات کلیدی بازاریابی و فروش – آموزش بازاریابی و فروش

در صورتی که کسب و کارها در رسانه‌های اجتماعی فعالیت‌های مشتریان خود را دنبال کنند و نسبت به آن‌ها واکنش نشان دهند، نه تنها می‌توانند مشتری‌های بیش‌تری جذب کنند، بلکه موجب افزایش اعتماد و ایجاد روابط صمیمانه و دوستی با مشتریان را هم فراهم می‌کند.

زمانی که با یک مشتری به صورت آنلاین ارتباط برقرار می‌کنید، احتمال این‌که کار شما بر روی آن‌ها تاثیر بگذارد و در نهایت منجر به خرید از محصولات شرکت و یا استفاده از خدمات شما شود، خیلی زیاد است. در واقع همین کارهای کوچک شرکت‌ها هستند که تفاوت‌های بزرگ را شکل می‌دهند.

امکان فروش از راه‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ

با استفاده از دیجیتال مارکتینگ می‌توانید علاوه بر فروش حضوری از فروش غیر حضوری هم استفاده کنید و از روش‌های مختلف سریع‌تر این کار را انجام دهید. دیجیتال مارکتینگ دارای بخش‌های زیادی است. برای مثال یک بخش شامل پست‌ها، نکته‌ها، توصیه‌ها و خبرهای عمومی مربوط به برند است که در رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند، بخش دیگر مربوط به وبلاگ‌های شرکت‌ها است که خدماتی مانند آموزش، انگیزه دادن به مشتریان برای خرید و سرگرم کردن مخاطبان را ارائه می‌دهد.

شاخه‌ی دیگری هم برای صفحات فرود، کانال‌های فروش و پست‌هایی در مورد محصولات مختلف در نظر گرفته می‌شود. حتی می‌توانید در یوتیوب هم تبلیغات خود را ارائه دهید. بنابراین مشاهده می‌کنید که با استفاده از دیجیتال مارکتینگ می‌توانید نام تجاری خود را در تمام اینترنت پخش کنید و با منتقل کردن پیام خود به مخاطبان، محصولات و خدمات خود را تبلیغ کنید.

امکان افزایش اطلاعات مشتریان در مورد کسب و کار

با استفاده از روش‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ می‌توانید آگاهی مشتریان را در مورد محصولات و خدمات شرکت بالا ببرید. یکی از بهترین ویژگی‌های بازاریابی دیجیتالی، امکان آموزش به مشتریان در مورد محصولات و خدمات شرکت‌ها و همچنین به اشتراک گذاشتن اطلاعاتی است که باعث بهبود زندگی آن‌ها می‌شود.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که شرکت‌ها از بازاریابی دیجیتال استفاده می‌کنند، قابلیت آن برای بهبود زندگی مردم از طریق به اشتراک گذاشتن مهارت‌ها، روش‌های تجارت و سبک درست زندگی است. با این وجود، اغراق نکرده‌ایم اگر بگوییم کسب و کارها با استفاده از بازاریابی دیجیتال می‌توانند جهان را به جایی بهتر برای نسل‌ بعدی و حتی فراتر از آن‌ها تبدیل کنند.

حتما بخوانید  ۷ روش پرورش خلاقیت در دیجیتال مارکتینگ

می‌توانید بیش‌تر دیده شوید!

آموزش بازاریابی و فروش - تکنیک‌های بازاریابی و فروش
آموزش بازاریابی و فروش – نکات کلیدی بازاریابی و فروش

با استفاده از بازاریابی دیجیتال می‌توانید نام تجاری خود را در معرض دید افراد بیش‌تری قرار دهید. بهتر است بدانید که دیجیتال مارکتینگ در مورد روایت داستانی متفاوت و ارائه‌ی آن به جهان است. این نوع بازاریابی بهترین فرصت برای شرکت‌هایی است که می‌خواهند برند خود را به افراد بیش‌تری معرفی کنند.

بازاریابی دیجیتال برند شما را در اختیار کسانی قرار می‌دهد که به محصولات یا خدمات شما نیاز دارند و یا تمایل دارند اطلاعات بیش‌تری در مورد آن کسب کنند.

جمع بندی

با توجه به مواردی که با هم بررسی کرده‌ایم، حالا دیگر می‌توانید اهمیت استفاده از بازاریابی دیجیتال برای موفقیت کسب و کار خود را درک کنید. به یاد داشته باشید که در استفاده از استراتژی‌های مختلف بازاریابی باید خلاقیت به خرج دهید و روش مناسب کسب و کار خود را انتخاب کنید.

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد آرا: ۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 5 =