7 روش پرورش خلاقیت در دیجیتال مارکتینگ

مدیریت یک تیم بازاریابی دیجیتال کار آسانی نیست، این کار نیاز به خلاقیت و روشن‌فکری زیادی دارد. ولی با وجود حجم کارهای کوچک و بزرگی که هر تیم بازاریابی لازم است انجام دهد، استفاده از خلاقیت کارمندان کار آسانی نیست. صرف‌نظر از لزوم ایجاد خلاقیت در کارمندان که موجب ایجاد خلاقیت در دیجیتال مارکتینگ هم می‌شود، باید توجه داشته باشید درصورتی‌که کارمندان شما انگیزه لازم برای انجام کارهایی که به آن‌ها محول کرده‌اید را نداشته باشند، به وظایف خود مانند کارهایی بیهوده نگاه می‌کنند که فقط وقت آن‌ها را تلف می‌کنند. کار شما این است که خلاف این موضوع را به آن‌ها ثابت کنید.

خوشبختانه راه‌های زیادی برای ایجاد انگیزه در کارمندان که در نهایت موجب ایجاد خلاقیت در دیجیتال مارکتینگ می‌شود، وجود دارد. برای انجام این کار باید رویه‌ای کاملاً متفاوت با عملکرد قبلی خود در پیش بگیرید. در ادامه می‌توانید با روش‌های پرورش خلاقیت در دیجیتال مارکتینگ آشنا شوید پس با لذت برتر همراه باشید.

فهرست محتوای این مقاله
۱. بهترین انگیزه‌ها، ذاتی هستند
۲. کار کارمندان را ساده‌تر کنید
۳. ایجاد متن و تصاویر باکیفیت
۴. استفاده از جلسات سریع توفان مغزی
۵. به کارمندان خود اطمینان دهید می‌توانند زمان بیش‌تری برای کارهای خود صرف کنند
۶. محتواهای طولانی‌تری تولید کنید
۷. از آمار برای ایجاد انگیزه استفاده کنید

۱. بهترین انگیزه‌ها، ذاتی هستند

زمانی که مسئول یک تیم بازاریابی دیجیتال می‌شوید، باید یک تصویر کلی از کسب و کار خود را در نظر داشته باشید. این تصویر کلی شامل روش‌هایی است که بازاریابی منجر به ایجاد سود برای شرکت می‌شود. به‌عنوان صاحب یک شرکت، کمپین‌های بازاریابی دیجیتال به شما کمک می‌کنند شرکتی گسترده‌تر، همراه با رشد بیش‌تر داشته باشید که در نهایت منجر به افزایش فروش شما می‌شود.

به‌عنوان یک بازاریاب دیجیتال هم با موفقیت در کمپین‌ها و یا جنبش‌های مختلف بازاریابی می‌توانید افتخارات بیش‌تری کسب کنید. موفقیت در دیجیتال مارکتینگ برای شرکت تقاضاهای بیش‌تری ایجاد می‎کند که همین موضوع منجر به افزایش قیمت‌ها می‌شود.

خلاقیت در دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ – خلاقیت در فروش

بنابراین قبل از هر کاری بهتر است هدف خود را از تلاش برای کسب موفقیت شرکت تعیین کنید. مطمئناً هرچه کار شما بهتر و بازاریابی برای شرکت سودآورتر باشد، آیندهٔ کاری شما هم درخشان‌تر خواهد شد. پس خلاقیت در دیجیتال مارکتینگ نه‌تنها به شرکت، بلکه به شما هم سود می‌رساند؛ بنابراین زمانی که مسئولیت یک تیم بازاریابی را قبول می‌کنید، باید به کارمندان خود کمک کنید این موضوع را درک کنند. زیرا زمانی که انگیزه ذاتی وجود داشته باشد، خلاقیت در دیجیتال مارکتینگ هم به‌سادگی ایجاد می‌شود.

حتما بخوانید  5 تکنیک برای جذب مشتری بیشتر

۲. کار کارمندان را ساده‌تر کنید

یکی از موانعی که بر سر راه ایجاد خلاقیت در دیجیتال مارکتینگ وجود دارد، خرده‌کاری‌هایی هستند که حواس کارمندان را از وظایف اصلی آن‌ها دور می‌کنند. برای مثال تولیدکننده‌های محتوا، معمولاً بیش از آنکه به کیفیت محتوا اهمیت دهند، نگران جنبه‌های بهینه‌سازی محتوا هستند.

خلاقیت در دیجیتال مارکتینگ
خلاقیت در فروش – بازاریابی دیجیتال

به همین دلیل آن‌ها زمان کم‌تری را صرف خلق ایده‌های جدید می‌کنند و بیش‌تر به جنبه‌های فنی کار توجه می‌کنند. بهترین راه برای رفع این مانع، تجهیز نویسندگان با افزونه‌های مربوط به بهینه‌سازی وردپرس است. در این حالت جنبه‌های فنی محتوا به‌صورت خودکار حل می‌شوند و به نویسنده فرصت ایجاد ایده‌های خلاقانه را می‌دهند.

۳. ایجاد متن و تصاویر باکیفیت

دنیای دیجیتال مارکتینگ به متن و تصاویر به یک اندازه وابسته است. به همین دلیل باید برای تهیهٔ متن و تصاویر باکیفیت و خلاقانه به یک اندازه تلاش کنید. به عبارت دیگر، برای ایجاد خلاقیت در دیجیتال مارکتینگ، باید میان کیفیت طراحی وب‌سایت و نویسنده‌های محتوای خود تعادل برقرار کنید. امروزه طراحان وب بسیار بامهارت هستند و کیفیت طراحی وب‌سایت‌ها به‌شدت توسعه پیدا کرده است.

به همین دلیل هم اکثر بازاریاب‌های دیجیتال ترجیح می‌دهند کار طراحی وب‌سایت خود را به شرکت‌های معتبری که این کارها را انجام می‌دهند، بسپرند. تنها مشکل ایجاد هماهنگی بین تیم نویسنده‌ها و تیم طراحی وب‌سایت است. در اینجاست که مهارت‌های مدیریتی شما به چالش کشیده می‌شوند.

حتما بخوانید  روش‌های بازاریابی ترکیبی

۴. استفاده از جلسات سریع توفان مغزی

با وجود این‌که ممکن است تمام کارمندان تحت فشار نتوانند عملکرد خوبی از خود نشان دهند، باز هم جلسات توفان مغزی منجر به دستیابی به نتایج مهمی می‌شوند. بر اساس نتایج آخرین تحقیقات، یک کارمند در اداره حدود ۳۱ ساعت از وقت خود در ماه را صرف جلسات غیرضروری می‌کند.

از طرف دیگر، شرکت در جلساتی که در آن‌ها فقط مدیر و یا رهبر تیم به‌تنهایی سخنرانی می‌کنند، نه‌تنها برای ایجاد خلاقیت در دیجیتال مارکتینگ مؤثر نیست، بلکه کارمندان را کسل و بی‌انگیزه می‌کند. پس به‌جای این کارها، می‌توانید اطلاعاتی که اهمیت کم‌تری دارند را از طریق ایمیل و یا روش‌های دیگر برای کارمندان خود ارسال کنید و زمان خود را به تشکیل جلسات توفان مغزی اختصاص دهید.

۵. به کارمندان خود اطمینان دهید می‌توانند زمان بیش‌تری برای کارهای خود صرف کنند

مورد دیگری که برای ایجاد خلاقیت در دیجیتال مارکتینگ باید در نظر داشته باشید این است که عجله برای اتمام کار، منجر به نابودی خلاقیت کارمندان می‌شود. پس بهتر است به اعضای تیم خود اطمینان دهید که اگر برای نوشتن مطالب به زمان بیش‌تری نیاز دارند، نیازی نیست نگران باشند.

خلاقیت در دیجیتال مارکتینگ
بازاریابی دیجیتال – بازاریابی و فروش

در سال ۲۰۱۴ متوسط زمانی که برای نوشتن یک پست برای وبلاگ لازم بود، ۲ ساعت و ۲۴ دقیقه بود، در حالی که این زمان در سال ۲۰۱۷ به ۳ ساعت و ۲۰ دقیقه افزایش پیدا کرد. پس تقریباً یک ساعت زمان نوشتن پست‌ها افزایش پیدا کرده است.

دیگر لازم به ذکر نیست که الگوریتم سنجش کیفیت محتوای گوگل به‌سرعت در حال یادگیری و بهبود است، به همین دلیل هم هست که کیفیت محتواها هم باید بهبود پیدا کند؛ بنابراین انتظار داریم این روند بهبود در آینده هم به همین شکل ادامه داشته باشد.

۶. محتواهای طولانی‌تری تولید کنید

صرف‌نظر از کارهایی که برای ایجاد خلاقیت در دیجیتال مارکتینگ و کارمندان خود انجام می‌دهید، باید از نویسندگان خود بخواهید که دربارهٔ عناوین محتوایی که می‌خواهند تولید کنند تحقیق بیش‌تری انجام دهند و محتواهای طولانی‌تری تولید کنند.

درگذشته پست‌هایی که حدود ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ کلمه بودند، به‌عنوان پست‌های بهینه محسوب می‌شدند، ولی امروزه این عدد تغییر کرده است. در حال حاضر مردم پست‌هایی را ترجیح می‌دهند که بیش از ۳۰۰۰ کلمه باشند. دلیلش هم این است که خواننده‌ها تمایل دارند به‌جای گشتن در میان منابع مختلف و متعدد و کنار هم گذاشتن مطالب مانند قطعات یک پازل، تمام اطلاعات موردنیاز خود را در یک منبع پیدا کنند.

حتما بخوانید  چرا موفقیت کسب و کارها به دیجیتال مارکتینگ وابسته است؟

ولی اگر به نویسنده‌های خود بگویید این حجم از محتوا را تولید کنند، ممکن است خلاقیت آن‌ها را از بین ببرید. در عوض باید به دنبال راهی باشید که به‌صورت بهینه بر روی هر عنوان موردنظر خود تمرکز کرده و همچنین زمان مناسب برای تولید این حجم از محتوا را در اختیار نویسنده‌ها قرار دهید.

۷. از آمار برای ایجاد انگیزه استفاده کنید

خلاقیت در دیجیتال مارکتینگ
بازاریابی و فروش – دیجیتال مارکتینگ

در نهایت برای ایجاد خلاقیت در دیجیتال مارکتینگ و همچنین ایجاد انگیزه برای کارکنان، باید به دنبال منابع آماری معتبر باشید. در واقع یک آمار جالب در مورد موضوع موردنظر ممکن است موجب ایجاد ایده‌های خلاقانه شود. این ایده می‌تواند در حد یک پاراگراف گسترش یابد و آن پاراگراف هم به یک مقاله و محتواهای متنوع دیگر تبدیل شود.

خواننده‌ها عاشق خواندن آمارهای جالب در مورد موضوعات موردنظر خود هستند ولی برای این‌که این محتواها در سطح یک کمپین گستردهٔ بازاریابی دیجیتال باشند، باید آمارها را به اطلاعات کاربردی تبدیل کنید.

جمع‌بندی

در نهایت، ایجادخلاقیت در دیجیتال مارکتینگ، آن هم درصورتی‌که همین حالا میلیون‌ها نویسنده در حال تولید محتوا هستند، کار آسانی به نظر نمی‌رسد. با این حال اگر می‌خواهید نتایج تحسین برانگیزی در بازاریابی دیجیتال کسب کنید باید برای ایجاد خلاقیت در دیجیتال مارکتینگ تلاش خودتان را بکنید. درصورتی‌که انگیزه کافی، توانایی سازماندهی و رهبری را داشته باشید، ایجاد خلاقیت در دیجیتال مارکتینگ برای شما ساده‌تر خواهد شد.

 

1 دیدگاه برای “7 روش پرورش خلاقیت در دیجیتال مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر