chand nokteh barai aramesh va lezat bordan az zandagi 00

چند نکته برای آرامش و لذت بردن از زندگی

زمان مطالعه: ۶ دقیقه
۵
(۱۰)

صوت‌هایی با عنوان آرامش در زندگی

با سلام خدمت شما کاربران عزیز سایت لذت برتر. در این مطلب نکات خوبی در زمینه لذت بردن از زندگی مطرح خواهیم کرد تا بتوانید با آرامش بیشتری زندگی کنید، همان‌طور که می‌دانید زندگی پر از سختی‌ها و اذیت‌های مختلف است و در تلاش است تا ما را از پای در آورد، خیلی از این سختی‌‌ها به خاطر تفکرات اشتباهی است که قبول کرده‌ایم و اگر بتوانیم در در درجه اول این تفکرات نابودگر را کنار بگذاریم لذت بردن از زندگی تازه برای ما معنا پیدا می‌کند. هیچ‌وقت خوشبختی اتفاقی نبوده و نخواهد بود پس برای به‌دست‌آوردن آن شروع کنید.

فهرست محتوای این مقاله
آیا سن معیار مهمی برای لذت بردن از زندگی است؟
قد تنها یک رقم ریاضی است نه بیشتر

بعضی مسائل غیرضروری در زندگی وجود دارد که باید آن‌ها را از زندگی حذف کرد تا بتوان لذت بردن از زندگی را هر چه بیش‌تر تجربه کرد.

آیا سن معیار مهمی برای لذت بردن از زندگی است؟

از جلمه موارد غیر‌ضروری که خیلی از افراد به آن می‌پردازند سن است. خیلی‌ها تأکید زیادی روی سنشان دارند و بر روی آن حساس هستند و وقتی‌که سنشان بالاتر می‌رود گویی روحیه آن‌ها پایین می‌آید و انگار که لذت بردن از زندگی برای آن‌ها بی معنی می‌شود.

 راه های لذت از زندگی - نکات کلیدی زندگی شاد
راز زندگی شاد – راه های لذت از زندگی

این نکته به‌خاطر آن است که افراد اعتمادبه‌نفس کافی ندارند و نداشتن اعتمادبه‌نفس نیز دو دلیل دارد:

اولاً: به قابلیت‌ها و داشته‌های وجودی خودشان پی نبرده‌اند و آن‌ها را درک نکرده‌اند.

دوما: نمی‌دانند برای چه هدفی زندگی می‌کنند. به شکلی که حتی برنامه‌ای برای آینده ندارند و هیچ فکری درباره جایگاهشان در آینده در ذهنشان وجود ندارد.

به همین خاطر وقتی سن افراد بالا می‌رود باعث پایین آمدن حس و حال و آرامش آن‌ها می‌شود و حتی حس ناامیدی و لذت نبردن از زندگی را در آن‌ها بیش‌تر می‌کند.

حتی باعث می‌شود صبر افراد کمتر شود، خسته‌تر شوند و مثل بچه‌ها ایراد بگیرند و دیگران را اذیت کنند.

یا احساساتی شده و نیازمند محبت دیگران باشند و دوست دارند مثل یک بچه که به او محبت می‌شود به آن‌ها هم محبت شود.

یکی از دلایل عمده این موارد، بی‌هدفی و لذت نبردن درست در زندگی است. اگر ما هدف زندگی که برای آن خلق شده‌ایم را پیدا نکنیم، مواردی مثل سن و … باعث اذیت ما می‌شود.

پس حداقل توجه به سن نکنید؛ یعنی اگر نتوانستید هدف از خلقتتان را در این عالم با عظمت پیدا کنید، حداقل توجهی به سن خودتان نداشته باشید.

قد تنها یک رقم ریاضی است نه بیشتر

نکته بعدی از تفکرات غلط که ما را اذیت می‌کند و لذت بردن از زندگی را برای ما سخت می‌کند توجه به‌اندازه قد است؛ میزان قد مسئله‌ای است که خیلی‌ها درگیر آن هستند، و خیلی بی دلیل به آن توجه می‌کنند و لذت بردن از زندگی را وابسته به آن می‌دانند.

برخی افراد مدام به‌خاطر قد، خود را با دیگران مقایسه می‌کنند، و خودشان را کوچک می‌شمارند چرا که مثلاً قد آن‌ها کوتاه است، آیا واقعاً با این مقایسه کردن‌ها و این ملاک‌های الکی می‌توانیم به آرامش در زندگی برسیم و دنیا را جای بهتری برای زندگی خود بکنیم؟ یا فقط فشارهای ذهنی خود را بیش‌تر کرده‌ایم و با این مقایسه کردن‌ها لذت بردن از زندگی را از خود دریغ کرده‌ایم.

 راه های لذت از زندگی - نکات کلیدی زندگی شاد
راه های لذت از زندگی – روش هایی برای داشتن زندگی موفق

شاید بعضی وقت‌ها آدم باید دید خود را نسبت به بعضی از موضوعات تغییر دهد و از زاویه دیگر به آن نگاه کند. مثلا کسانی که قدشان کوتاه است به کسانی که از قد بلندتری دارند، بگویند که شما زیادی بلند هستید! من متعادل هستم! من معمولی هستم! من خیلی خوبم!

پس بعضی وقت‌ها لازم است داخل ذهنمان به دو نکته توجه داشته باشیم:

اولاً: دقت به‌اندازه قدمان نداشته باشیم.

دوما اگر خواستیم دقت کنیم، توجهی به نقطه‌ضعف‌های خود نداشته باشیم؛ زیرا قدی که داریم، شاید نقطه قوت ما باشد و لذت بردن از زندگی را برای ما راحت‌تر کند.

نگران کوتاهی قد در کودکی نباشید

کسانی که در سن کم، از قد کوتاهی برخوردار هستند، نگران نباشند. قد افراد تا نزدیک به ۲۱ تا ۲۲ سالگی، رشد طولی می‌کند و تقریباً از ۲۱ سالگی تا سن ۲۵ تا ۲۶ سالگی، بدن از نظر عرضی رشد می‌کند. پس این‌گونه افراد، به این موارد زیاد توجه نکنند و نگران هم نباشند؛ خیلی از افراد با افزایش سن، قدشان هم بزرگ‌تر شده و این مشکل رفع شده است.

امیدوارم این مقاله به شما عزیزان کمک کرده باشد که آرامش بیش‌تری در زندگی تجربه کنید، لطفاً نظرات خودتان را برای ما ارسال کنید.

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد آرا: ۱۰

1 دیدگاه برای “چند نکته برای آرامش و لذت بردن از زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + شانزده =