کنترل خشم و عصبانیت ( غذا بخورید تا شخصیتتان رشد کند؟! )

چگونه خشم خود را کنترل کنیم - کنترل خشم و عصبانیت

صوت کنترل خشم و عصبانیت ( غذا بخورید تا شخصیتتان رشد کند؟! )

 

سلام خدمت شما کاربران عزیز سایت لذت برتر که قصد دارید این فایل صوتی با عنوان ” کنترل خشم و عصبانیت ( غذا بخورید تا شخصیتتان رشد کند؟! ) ” را گوش فرا دهید، دقت داشته باشید این فایل صوتی برای این است که شما بتوانید کنترل خشم و عصبانیت خود را افزایش دهید و روی خودتان کنترل بیشتری داشته باشید، و همچنین نکات زیبای دیگری هم برای شما بیان کردیم که حتما باید این صوت را گوش دهید تا بتوانید آن نکات را بیاموزید.

آیا تا به حال به کیف های داخل ویترین مغازه ها دقت کرده‌اید که چقدر زیبا و خوش فرم هستند؟

آیا اگر، آن کیف ها، توخالی می شدند، یعنی کاغذهای درونشان، خارج می شد، بازهم زیبا بودند؟

آیا به آنها اینقدر بها و ارزش می داید، که آنها را بخرید؟

بنابراین، طرح و نقش کیف، تنها عامل زیبایی کیف نیست. بلکه، محتویات کیف نقش بسزایی در افزایش زیبایی و ارزشمندی آن دارد؛ محتویاتی که از کاغذ های باطله و کم ارزش تشکیل شده است.

ما انسان ها هم همین گونه هستیم. محتویاتی داخل ماست که اگر آنها را بیرون بریزیم و بروز دهیم، باعث تخریب اعتبار و شخصیتمان میشود.

محتویاتی مثل، خشم، کینه، حسادت و عصبانیت، اگر از درون ما خارج شوند، ارزش و اعتبار ما را از بین می برند که در اینصورت هیچکس برای ما ارزش و بهاء قائل نیست.

پس اگر دنبال ارزش، بهاء و شخصیت هستید. اگر میخواهید رشد پیدا کنید و انسان موفقی باشید. لازم است که بعضی چیزها را بخورید. چیزهایی از قبیل خشم، عصبانیت، کینه، حسد و تمام صفات منفی و ناپسندی که مانع ارتقای سطح شخصیت شما می شود.

ممکن است گاهی با خود بگوییم: لازم است طرف مقابل بفهمد که من تا چه حد از رفتارش عصبانی یا ناراحت شده ام. اما به این نکته دقت نداریم که حتی اگر آن شخص میزان ناراحتی یا عصبانیت شما را درک کند، بازهم، این اِبراز خشم، باعث نفع و رشد شخصیت شما نمی شود. بلکه، آن را تخریب می کند، پس چه لزومی دارد که ما، برای هر ابراز خشمی، مقداری از شخصیت خودمان را خرج کنیم؟

آیا بَهای متوجه کردن او، باید تضعیف و از بین رفتن شخصیت ما باشد؟

چگونه خشم خود را کنترل کنیم - کنترل خشم و عصبانیت

خشم، عصبانیت، کینه و کلیه صفات منفی، چیز هایی هستند که اگر ما آنها را بخوریم، به رشد شخصیتی خواهیم رسید. پس اگر دیگران، حقوق مارا ضایع یا به ما بی احترامی کردند، باید برای پاسخ به کارشان، دنبال هر راهی باشیم، غیر از ابراز خشم و عصبانیت؛

پس لطفا دنبال راهی درست و منطقی باشید.

جالب است که قرآن هم این مسئله را بیان می کند: « … والکاظمین الغیظ … »، یعنی کسانی که خشم خودشان را فرو می برند. این کتاب زندگی فروبردن خشم را، جزء شاخصه های انسان ایده آل و کسی که می خواهد به موفقیت برسد میداند.

نکته پایانی:

بعضی افراد می پرسند، چرا خدا، ویژگی های منفی مثل خشم، ناراحتی و کینه و… را در وجود ما قرار داده است؟

این پرسش، جواب ساده ای دارد: اگر چنین غذاهایی نبود که ما آنها را فرو ببریم یا به عبارت دیگر، بخوریم، چگونه می خواستیم شخصیت خودمان را ارتقا و رشد دهیم؟

همانطور که تا کسی خشمگین نشود و خشم خودش را فرو نبرد به او صابر نمیگوییم، چون اگر خشمگین نمی شد شاهکار نکرده بود که بخواهیم به او صفت صابر بدهیم، بلکه ما صابر را به کسی میگوییم که در مواضع مختلف خشم خود را فرو می برد و این ویژگی را کسب می کند.

پس اگر میخواهید انسان با شخصیت و موفقی باشید، از همین حالا شروع کنید…

راستی! برای دریافت صوت های آموزشی و پاسخ به سوالات در کانال تلگرام لذت برتر عضو شوید.

نام فایل دانلود فایل
کنترل خشم و عصبانیت ( غذا بخورید تا شخصیتتان رشد کند؟! ) دانلود

One thought on “کنترل خشم و عصبانیت ( غذا بخورید تا شخصیتتان رشد کند؟! )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *